Taş Ev Projeleri

Bir taş ev yapmak için, alanınızın atmosfer durumları önce dikkate alınmalıdır. Taş ev için en zorunlu malzeme olduğu için, evin yapılacağı yere ayarlanabilen taş. Evin düzenlemesi daha sonra çizilir ve taş çözülür. Bu sistemlerin her birinden sonra, harç dış bölücüler için karıştırılmalıdır ve Harç harç doğası için sıkı oturmalıdır. Taş evde kullanılacak elektrik ve su işyerlerinin lekeleri boş bırakılmalıdır, eğer temel olarak, taş ev ile sağlam kesimler sabitlenir. Giriş yolunun kenarlarında kullanılacak pencere kenarı ve taş daha özenle seçilmelidir. Eğer taş evin çatı katında olduğunu söylemek kapalı şans, sen ahşap bir çatı katı seçebilirsiniz.

Taş evler gerçek bir endişe beri, görev yapılmalıdır. Binanın istiflenmesi ihtimaline karşı, kayıt mevcut koşullar ışığında yapılmalıdır. Yapısal girişim, taş, ahşap, blok, mermerin iyi kullanılması gereken taş ev fikrini kabul etmelidir.


Neden Taş Yapılar?

Taş evleri gerçek bir endişe olduğu için bir çaba yapılmalıdır. Binanın istiflenmesi durumunda, kayıt benzer şekilde yapılmalıdır. Temel empedans, taş, ahşap, Kare, taş ev iyi kullanılması gerektiğini takip etmek gerekir.


Taş Evlerde yalıtım nasıl sağlanıyor?

Taşın kendi özelliğinden dolayı zaten bir yalıtım malzemesi özelliği bulunmaktadır. Çok eskiden ısıtma sistemleri olmadığından doğal yollarla ısınabilmenin en akılcı yolu taştan ve topraktan yapılan yapılardı. Taş ve toprak, özelliği itibarı ile gerek soğuk, gerekse sıcak havayı uzun süre hem içeri hem dışarı transfer etmediği gibi, filtreleme özelliğinden dolayı da pis havayı süzgeçlemektedir. Bu nedenle, tabir yapıda ayrıca bir yalıtıma gereksinim yoktur, zaten doğru da değildir.


Taş Evler Neden Sağlıklı?

Taş ne olursa olsun bir gece için taş evlerde kalan olup olmadığı evde dinlenme yararı vardı. Bugün, normal olmayan bu kadar önemli sayıda malzeme adı altında koruma adı kullanılır.Tüm dünya, taş, toprak veya ahşap bir yerde yaşamak için çok yararlı olduğunu kabul eder. Yaşam alanımızı vücudumuz ile kontrast yapma şansımız üzerine, vücuda temas eden karakteristik filamentler, örneğin pamuk, Polar, kaşmir, bez, pamuk iplikleri kullanmayı seviyoruz. Asla polyester veya naylon giymemeliyiz. Dolayısıyla, koruma adı verilen çerçeve, düzenli öğeler kullanılarak üretildiği sürece katıdır. Sıradan bir malikanede, bölücünün delinmiş bloktan, katı harçtan, her şeyi bitirmek için koruma malzemesinden, koruma malzemesine ve dış boyaya harç, duvardaki harç ve parlak ipek boyadan yapıldığını düşünmemiz durumunda.Taş evde ise, sadece taş ve toprak bu sistemlerin her biri supplant.


Taş Evlerin Maliyeti Nasıldır?

Taş evlerde maliyet hesaplama farklı yapılarda olduğu gibi son derece zahmetli. Günün sonunda, bir emlak planlarken, çok sayıda öğe, örneğin, girişim alanı, iyileştirme durumu, toprak genel bakış, malzeme seçimi maliyetlerinde kullanılacak. Sıradan bir mülkde, bölücülerinizi y-Tong bloğu ile yapma masrafı ayrı olacak, delinmiş blokla yapma masrafı bağımsız olacak, harç dolu blokla yapma masrafı izole edilecektir.

Dahası, tipik yapıların dış sürekli remodel ve destek gerektirir. Taş evlerde olduğu gibi, bu düşüncenin her 10-20 yılda bir yapılması yeterlidir. Bu ayrıca binanın iç kısmı için de geçerlidir. Dahası, taş evlerin masrafını tespit ederken, sadece taş masrafı dikkate alınmamalı, binanın üst kısmı, modeler girişim, binada kullanılan ahşap doğrama, giriş yolları, zenginleştirme, ısınma çerçeveleri, baca, örneğin, bu parametrelerin her biri masrafı gerçekten etkiliyor. Olabilir gibi, benzer bir özellik malzemelerle yapılmış bir taş ev kesinlikle tipik bir malikane daha pratiktir.

Gider sürekli olarak sorulur ve denetlenir, ancak 400-500 m2 bir malikane yapısı ve bundan sonra 500tl ay ay gaz veya ısınma değeri, farklı bir maliyetle koruma, ay ay destek ve tüm bu dikkate zorlukları nedeniyle maliyetleri düzeltmek için kabul edilir uzun mesafe tasarımları ve figürinler yapıların gerçek bir yeniden kullanılması için yapılır.


Taş Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Taş Seçimi de çok önemlidir. Türkiye´de çok zengin doğal taş bulunmakta olup her köşesinde farklı özellikler göstermektedir. Muğla, Bodrum, Antalya, Denizli, Kütahya taşlarının kalınlıkları ince ve yüzeyleri düzgün ve sert taşlar olduğu için bina cephe ve yol/döşeme kaplamasında dekoratif olarak kullanılmaya uygundur. Ayvalık, Bergama, Trakya ve Aksaray taşları granit, Denizli taşı traverten, Kayseri, Nevşehir taşı püf volkanik niteliktedir. Dolayısı ile taş seçimini yaparken yörenin iklim şartları ve yapı şartları da önemlidir. Sert işlemesi zor olan bir taşın yapıda kullanılması zor olacağı gibi, çok hafif rutubete ve neme dayanıklı olmayan ısı yalıtımı sağlamayan bir taşı da her bölgede kullanamazsınız. Sağlam nitelikte bir PÜF taşı ile dış duvarlar yapılabilir. Ancak kullanılacak olan püf taşının kimyasal ve fiziksel testlerinin yapılmış olması veya biliniyor olması gerekir. Granit tarzı doğal taşlar yer kaplamada veya duvar kaplamada kullanılabilir.
Aynı zamanda ülkemizde ciddi anlamda mermer rezervi bulunmaktadır, Marmara, Bilecik, Afyon gibi bölgelerde mermer yataklarımız bulunmaktadır. Taş ve mermer kombin olarak çok rahat kullanılabilir.


Taş Ev Yapımı Zor mudur?

Taş ev geliştirme beceri gerektiren son derece iştir. Aynı şekilde yapmak için taş evler istekli bireyler için daha basittir. Taş evlerde yapı ve mühendislik konusunda hevesli bireyler, taş evler görünce, kullanılan taş işi tutun, derz yapısı, kullanılan taş exactness, binanın canlılık düzenlemesi, çatı, smokestack, zemin, yani, alternatif bir göz görünümü ile her yerde. Yani bu faaliyet ile sevgi yapılmış ahşap ev yapılmış taş ev uzman bireyler tarafından bitmiş olması gerektiğini olsun. Özellikle, küresel varlıklara yaklaşım bireyler tercih edilmelidir. Lamentably, ülkemizde tasarım önceki 100 yıl boyunca korkunç olmuştur. Taş işleri, Cumhuriyet zaman çerçevesinin ahşap yerlerinden sonra, hem ulusun parasal yapısı hem de mekanik ve iş döneminde modern ağ, mühendislik ve görsel açılarda yapılan ayarlamaları göz önüne alarak bina yöntemlerinin kentleşmesinin gücü ile uğraştı.

Kurumlar arasında muhalefet ışığında, monte edilmiş evler çok geniş kalkınma örgütleri ile son birkaç yıl boyunca çalıştılar yapıları orijinal tasarım değişiklikleri ve çeşitli girişimler dahil etmeye başladı. İstanbul’daki Biyoloji ve bahçe fikri, özellikle olağanüstü tirade bölgesinde, özellikle güney ve Batı yerellerinde, giderek daha normal ve doğal olarak komşu yapılarda ve özellikle yurtdışından gelen röntgencilerde konuşmaktan memnuniyet duyar. Özellikle Bodrum ve Alaçatı bunların en keyifli örnekleridir. Bu modellerin ışığında, şu anda İstanbul’da konuşulmakta ve yürütülmektedir. Bu nedenle, taş ev geliştirme: proje + tasarım + yapılacak alan + grup + taş işçiliği + kullanılacak farklı malzemelerin belirlenmesi + zenginleştirme + tanıtım …..Bütün bu bileşenler dikkate alınmalıdır ve bu şekilde gider belirlenmelidir.

Taş Evde İç Duvarlar Nasıl Olmalıdır?

Taş evde iç duvar yapımı tamamen kişinin tercihine ve yapının mimarı özelliğine göre değişir. İç duvarlar dolu harman tuğla ile de projelendirilebilir veya taş dekorla farklı uygulamalar da yapılabilir.

Taş Evde Çatı Nasıl Yapılmalıdır?

Taş evin yapılacağı bölgeye göre çatı uygulaması düşünülmelidir. Eğer çok soğuk ve kışın sert geçtiği bir bölge ise çatı katı düşünülmemelidir. Çatı katında ne kadar yalıtım yapılırsa yapılsın, çok soğuk bölgelerde çatı katı büyük bir soru işaretidir. Ancak ılıman iklime sahip bir bölge ise çatı katı düşünülebilir, tabii çatı katlarının yazın ne kadar sıcak olduğunu da gözden kaçırmamak gerekir. Bu nedenlerle, çatıda sadece kışın değil yazın da yalıtıma ihtiyaç duyulur.

Taş Evde Projelendirme Nasıl Yapılmalıdır?

Taş Ev Projeleri diğer ev projelerinden tamamen ayrı düşünülerek tasarlanmalıdır. Taş evlerde duvar kalınlıkları 45-50 cm kalınlığında olduğu için kolon kiriş sistemlerinin de ona göre çizilmesi gerekir. Eğer yığma bina yapılacaksa çizim ona göre yapılmalıdır. Taş binalar ciddi yük taşımakta, o yüzden statik hesabının da çok iyi yapılması gerekmektedir. Her şeyden önce taş evin mimari projesinin taş ev konseptine uyum sağlaması gerekmektedir. Taş, Ahşap, Mermer, Tuğla kombinasyonlarının iyi harmanlanması gerekmektedir. Bölgesel duruma göre evin arsa üzerindeki yerleşkesi de çok önemlidir.

Taş Evlerde Taştan Kaynaklanan İç ve Dış Kısımlarda Bakım Nasıl Olmalı?

Taş evler ayrıca uzun vadede sakat ve Ortak Taşları uzun vadede dağılma tehlikesiyle karşı karşıya, taş ev geliştirme sonra, geçirdiği yerler güvencesi olarak kullanılan savunma malzemeler, bu malzemelerin şekil, taş lekeleri, büküm ve su porousness önlemek gibi dış iklim koşulları etkilenmemiştir arasında kullanılmıştır. Taş yapılarda Mimar Sinan camelegg eklemler arasında uzanır ve hatta deve tüylü yaratık yumurtaları düzenli olarak birkaç camide bulunur. Deve uçan yaratık yumurtaları, deve kanatlı hayvan yumurtalarının kokusunun böceklerin, örneğin ürpertici sürüngenlerin ve sivrisineklerin şüphesiz umursamadığı bir koku olması ışığında kullanılabilir.

Taş ev Projelerimizden bazıları;

Taş Ev Armutlu

tasev11

Taş Ev Mira

Taş Ev Mira

Taş Ev Otel

tasotel1

Taş Ev Datça

Datça1

Taş Ev Kızılca

kızılca1

Taş Ev Sakarya

sakarya1

Taş Ev Kemalpaşa

taş ev kemalpaşa