Tadilat Projeleri

Tadilat Nedir?

Tadilat ev veya şirketlerde öncelerden kullanılmış eski veya kullanılma süresini bitirmiş yapı malzemelerinin yenileme, bakım onarım işlerinin tümüne tadilat denir. Tadilat, dekore etme işlemine göre biraz daha maliyeti düşük işlerdir.

Dekorasyon Nedir?

Ev veya şirket yerlerinin kullanım alanlarına göre göze en iyi gelecek şıklık ve görsellik bakımından yapılan düzenleme,oluşturma ve yenileme çalışmalarına dekorasyon denir. Dekorasyon çalışmaları her yıl değişmektedir. İnsanlık tarihi boyunca insanın yaşadığı mekanlar üzerinde çok gelişmeler kaydedilmiş ve bu gelişmeler sonucunda bir çok güzellik, yaratıcılık ortaya çıkmıştır.

Bugün için çoğunlukla dekorasyon firmaları tarafından iş kolu haline gelmiş.Dekorasyon  süsleme sanatı olarak da tanımlanabilir. Yaşanılan mekanların insan hayatına güzelleştirmesi, dünyaya bakış açısıyla doğrudan değişiklik göstermektedir 

Dekorasyon firmaları ; Gerçek ya da sembolik anlamda renklerin, şekillerin kullanımıyla her mekanda veya nesnede içinizdeki yaratıcılığı ortaya çıkarmanıza ve geliştirmenize yardımcı olur.

Tadilat bütçesi nasıl oluşturulmalıdır?

Tadilat bütçesi oluştururken önce tadilat işleri yapan firmayla irtibata geçilerek yapılacak keşifden sonra ortalama fiyat çıkarılır. Ortalama fiyata %20 veya %25 gibi rakamlar ekleyerek tadilat giderini ortaya çıkarırsınız. 

Tadilat işlerinde eski bina malzemelerini yenilettiğiniz için örneğin oturma odası koltuğu değiştirirken, değiştirmişken televizyon ünitesinide değiştireyim diyebilirsiniz ve bu size fazladan maliyet çıkartacağından bütçenizi iti ayarlamanız gerekmektedir.

Kimlere tadilat işleri yaptırılmalı?

İnsanlarımız çoğu zaman yüksek paralar ödeyerek kendilerini kandırmaya çalışanlar olabilir veya  kandırılmış olabilirler. Bu yüzden işini vereceğiniz firmada muhakkak yaptırdığınız işin bir uzmanı,yardımcı elemanı ve çalışma takımının olması gerekir. Aksi takdirde işin ortasında veya sonrasında meydana gelecek sorumsuz işlerde, sorunlu işlerde, gecikmelerde destek alamayabilirsiniz. Hatta kızıp işi iptal edebilirsiniz.Para vermek istemeyebilirsiniz bu yüzden dava edebilirsiniz ve bu size hem maddi hemde manevi açıdan yıpratabilir. Bu yüzden işin ehli işini iyi yapan firmalarla çalışmanız en doğrusu.

Bu yüzden tercihiniz BOREM İNŞAAT MÜT. LTD. ŞTİ. olmalıdır.

Bizim yaptığımız bazı tadilat projeri;

İnciraltı villa tadilatı

villatadilat1

Bornova bina tadilatı

binatadilatı