Demonte Ev

Prekast(demonte ev) nedir sorusuna bir de prekastın avantajlarını anlatarak yanıt verelim. Prekast beton üretiminde çevresel faktörler kontrol altında tutulabilir. Fabrika ortamında uygun sıcaklık, nem vb. beton için gerekli olan ortam sağlanır. Prekast beton, mükemmel şekilde kürlenir.

Prekast (demonte ) beton dökümünün, standart beton dökümüne göre çok sayıda avantajı bulunmaktadır. Fabrika ortamında döküm yapıldığı için ürün kalitesi, işçilik en iyi şekilde kontrol edilebilir.  Prekast ekipmanları yüzlerce hatta binlerce kez tekrar kullanılabileceğinden, kalıp için gerekli zaman ve ekipmandan tasarruf sağlanır.

Prekast malzemesi, dış etkenlere karşı oldukça dayanıklıdır. Isı ve ses geçirgenliği düşüktür. A1 sınıfı yanmaz malzemeden üretildiği için Yangın yönetmeliğine de uygundur.

Mimari uygulamalarda farklı boyut, fonksiyon ve maliyet sunan birçok prekast uygulama tekniği bulunmaktadır. Prekast mimari paneller binaların dış cephelerinin giydirilmesinde, çevre düzenlemelerinde kullanılan duvarlarda, ses yalıtımında, güvenlik duvarlarında, metro tünellerinde, yağmur suyu kanallarında, su ve kanalizasyon boruları da dahil birçok şekilde kullanılmaktadır.